Biuro: ul. Kościuszki 117/2U 50-442 Wrocław. Otwarte: pn-pt 9.00-16.00 bok@rede.net.pl

1. Co muszę posiadać aby podłączyć się do waszej sieci?

Wystarczy komputer z kartą sieciową. W starszych modelach konieczna jest instalacja - szacunkowy koszt to 60 zł. W większości nowych i używanych komputerów karta sieciowa jest zainstalowana.

2. Wybrałem internet bezprzewodowy. Jakie warunki techniczne muszę spełnić, żeby móc korzystać z waszych usług?

Warunki techniczne, sposób montażu i podłączenia omawiamy każdorazowo podczas pierwszej wizyty. Warunkiem koniecznym jest dostęp do dachu lub komina, gdzie montujemy urządzenie odbiorcze. Od tego urządzenia prowadzimy kabel który to doprowadzamy do miejsca wskazanego przez klienta. Zakończeniem naszej instalacji jest podłączenie i skonfigurowanie urządzeń w domu klienta. Podłączenie obejmuje 1 komputer lub router. Inne dodatkowe prace związane z konfiguracją urządzeń klienta wymagają dodatkowych opłat.

3. Wybrałem internet bezprzewodowy. Czy w korzystaniu z waszej sieci przeszkadzają warunki pogodowe, śnieg, deszcz itp.?

Jedynymi trudnymi warunkami uniemożliwiającymi czasowo działanie naszej sieci są silne burze i wyładowania. Montowany przez nas sprzęt jest takim samym urządzeniem elektrycznym jak TV lub radio, i tak samo należy wyłączyć go z prądu podczas silnych wyładowań.

4. Ile czasu zajmuje instalacja?

Standardowy czas instalacji to 1 do 2 godzin.

5. W jaki sposób otrzymam fakturę?

Faktury dostępne są w panelu klienta na stronie Elektronicznego Biura Obsługi Klienta oraz ich obraz wysyłany jest po podaniu adresu e-mail, każdego pierwszego dnia miesiąca. Jeśli nie podali państwo e-maila podczas podpisywania umowy proszę zaktualizować swoje dane w panelu klienta.

6. W jaki sposób otrzymać nr klienta oraz PIN?

Wystarczy wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub sms-a na nr. 693 94 58 80 i podać adres i dane osoby na umowie.

7. Gdzie w panelu klienta odnaleźć fakturę i ja wydrukować?

Do poprawnego otworzenia faktury konieczny jest program Adobe Acrobat Reader.
Można go pobrać ze strony http://get.adobe.com/reader/?promoid=DAFYK lub http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reader,Program,Windows,12627.html
Faktura dostępna jest w sekcji Finanse - po prawej stronie jest ikonka drukarki.
Żeby fakturę otworzyć wystarczy w nią kliknąć. Po otworzeniu można fakturę zapisać klikając ikonkę dyskietki w lewym górnym rogu.

8. Czy jest możliwość złożenia zamówienia drogą elektroniczną?

Tak, w przypadku klientów indywidualnych wystarczy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysłać dane do umowy: imię, nazwisko, PESEL, adres zameldowania i adres świadczenia usługi, telefon kontaktowy, e-mail kontaktowy, oraz podać plan taryfowy.

W odpowiedzi na takiego e-maila pracownicy obsługi klienta oddzwonią i umówią się na instalację.

W przypadku firm konieczna jest wcześniejsza wizyta handlowca REDE w miejscu świadczenia usługi.

9. Czy muszę dysponować własnym modemem?

Nie trzeba mieć własnego modemu.

10. Czy w ramach oferty otrzymuję od państwa modem??

Tak w ramach usługi REDE nieodpłatnie udostępnia modem, który po zakończeniu umowy demontuje i zabiera.

11. Czy w ramach oferty otrzymuję od państwa router??

Urządzenia takie jak router są sprzedawane przez REDE jeśli klient nie ma swojego urządzenia. Jeśli już jest jakiś router w posiadaniu klienta to trzeba podać jego nazwę i parametry pracownikom REDE. Nastąpi sprawdzenie czy takie urządzenie nadaje się do użytku w przypadku usługi jaką oferuje REDE.

12.Jaki jest zasięg internetu bezprzewodowego?

W zależności od zamontowanego routera zasięg może wynosić od kilku do kilkunastu metrów. Jednak każda przeszkoda na drodze sygnału z routera do urządzenia klienckiego osłabia sygnał.

13. Czy będę mógł korzystać z internetu bezprzewodowego w obrębie własnego mieszkania?

Tak, przy pomocy routera lub routerów można rozesłać sygnał internetowy w ramach mieszkania lub domu.

14. Czym jest światłowód?

Jest to specyficzny kabel telekomunikacyjny umożliwiający przesyłanie sygnału optycznego, wykorzystywany w telekomunikacji, telewizji kablowej i lokalnych sieciach komputerowych. Nośnikiem informacji jest znajdujące się wewnątrz kabla włókno światłowodowe średnicy nieco większej od średnicy ludzkiego włosa. Wykorzystywane zalety światłowodu to zasięg i pasmo transmisji większe niż dla innych mediów transmisji.

15. Jaki jest czas od podpisania umowy do instalacji internetu?

Zwykle jest to czas do 1-3 dni.

16. Internet nie działa, co trzeba zrobić?

W pierwszej kolejności wyłączyć z prądu urządzeń: modem i router, Następnie po 1 min przywrócić zasilanie  w prąd. Jeśli internet nadal nie działa  to w godzinach 8-17 należy zadzwonić na numer 693 945 880, po 17 trzeba wysłać SMSa z informacją: adres gdzie jest awaria, oraz imię i nazwisko osoby kontaktowej/zgłaszającej. Czas zdalnej realizacji standardowego zgłoszenia od klienta wynosi zwykle do 12h. W szczególnych przypadkach może być krótszy.

16. Jakie są zalety FTTH?

Jeśli chcesz mieć najnowocześniejsze łącze, najszybsze i z dużym zapasem prędkości na przyszłość (powyżej 1GBit/s) to wybierz FTTH.

Zalety FTTH:

  • najnowocześniejsze łącze na rynku
  • stabilność na poziomie 99%
  • duży zapas prędkości na przyszłość
  • "0" zgubionych pakietów
  • możliwość przesłania TV na tym łączu.

16. Internet prędkości powyżej 100Mbit/s.

Co mówią praktycy:

"Mam w domu łącze o prędkości 100 Mb/s. Nie jestem w stanie w pełni wykorzystać tej przepływności, choć wraz z rodziną używamy internetu bardzo intensywnie. Do łącza są podłączone dwa notebooki, na których oglądamy przesyłane z YouTube filmy w rozdzielczości HD i ściągamy pliki graficzne o dużej objętości – mówi Marcin Cichy, dyrektor w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Dyrektor Cichy jest klientem jednej z sieci telewizji kablowych."

To nie jedyne możliwości wykorzystania takich prędkości. Coraz więcej mamy różnego rodzaju konsol gier, kamer internetowych oraz możliwości oglądania i przesyłania treści przez internet.
Te możliwości środków przekazu i coraz to większa potrzeba komunikacji między ludźmi , pozwala nam korzystać z takich rzeczy jak np.  zbiorowe gry w których gracze podczas jednej rozgrywki mogą znajdować się on-line na kilku kontynentach.

Wykorzystanie łącz internetowych w firmach jest jeszcze większe, począwszy od coraz bardziej popularnych wideo-konferencji, przez firmowe zasoby dostępne w chmurze, aplikacje mobilne, przez serwery i rozległe firmowe sieci które komunikują się ze sobą na platformie firmowego oprogramowania klasy ERP włącznie.

Dochodzi do tego jeszcze internet rzeczy w firmach. Będzie to jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi biznesu w przyszłości.

16. Internet rzeczy.

W związku z postępem, w ogólnoświatowym trendzie przebija się idea internetu rzeczy. Jest to koncepcja w której w najbliższej przyszłości dzięki analizie danych zostanie wyeliminowana większość procesów i produktów.

Analitycy twierdza że już w 2020r będzie ich mniej o 80%. Nasuwa się pytanie: co będzie dalej? przecież te procesy i produkty są potrzebne. Kto lub co je zastąpi? Otóż będą to inteligentne rzeczy (smart devices) które będą połączone w sieć, oraz będą kolejne zawody i profesje dzięki automatyzacji i dygitalizacji procesów.

Oznacza to, że większość naszych urządzeń będzie się komunikowała sama bez udziału człowieka.
Taka do niedawna nowinka techniczna jak lodówka która zamawia samodzielnie przez internet produkty które zostały skonsumowane stanie się normą. Wystarczy się zastanowić, policzyć urządzenia które mamy w domu, dodać do nich kilkanaście procent na urządzeń które zostaną w przyszłości  wymyślone i wyjdzie nam liczba urządzeń które będą się komunikowały, wykonywały określone czynności, będą się programowały zdalnie, działały w oparciu o różne algorytmy i schematy.

Przy takim tempie wzrostu potrzeb przesyłania informacji, prędkości 10Mbit/s będą niewystarczające.Można to porównać do korzystania z samochodu wyścigowego w którym ktoś zmienił silnik wyścigowy na małolitrażowy. To wąskie gardło będzie w przyszłości ciążyło użytkownikom, tak ja teraz ciąży nam wszystkim niedostatecznie rozwinięta infrastruktura drogowa przez przyrost ilości samochodów w naszym kraju.

Dlatego, większość naszych inwestycji jest realizowana w standardzie.

16. Łatwe i szybkie pobieranie treści.

Dzięki szybkim łączom pobieranie i wysyłanie plików jest łatwe i szybkie. Dla przykładu film w pliku 800MB przy 100% wykorzystaniu łącza będzie pobrany w czasie:

  • 13 sekund dla łącza o przepływności 1000Mbit/s (1 Gbit/s)
  • 2 min i 5 sekund dla łącza o przepływności  100Mbit/s
  • 4 min i 10 sekund dla łącza o przepływności 50Mbit/s
  • 20 min i 50 sekund dla łącza  o przepływności 10Mbit/s


Dzięki transmisji kablowej zmniejsza się, lub eliminuje w całości utraty pakietów co ma wpływ na stabilność transmisji. Możliwe stają się wideo-konferencje, streaming obrazu, oglądanie on-line filmów w jakości HD i UHD(4K). Dla przykładu, internet bezprzewodowy  LTE pomimo wysokich prędkości nie może zagwarantować przesyłu wszystkich pakietów i o oglądaniu bez zacinania on-lin filmów w jakości HD przez LTE można zapomnieć.

Masz inne pytanie? Napisz do nas!

Rede sp. z o.o.

Już od 10 lat zajmujemy się dostarczaniem internetu. Swoim zasięgiem obejmujemy większość powiatu Wrocławskiego, oraz kilkadziesiąt wsi i miasteczek wokół Wrocławia. Posiadamy swoje sieci światłowodowe i radiowe. Korzystamy z dostępu do Wrocławskiej sieci internetowej co w sumie z naszą siecią daje już kilkaset km światłowodów
i pokrycie zasięgiem radiowym na obszarze około 1 000 km2. W chwili obecnej nasza sieć liczy sobie ponad 1500 aktywnych użytkowników i cały czas się rozrasta.

Zapraszamy do współpracy. SPRAWDŹ nas podczas darmowego okresu próbnego. Przejrzyj ofertę na naszej stronie internetowej, zadzwoń lub napisz, koniecznie podając miejsce zamieszkania. Skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy najlepszą ofertę.
Początek strony